+36203882121 p.gordonpal@gmail.com

SZEGO pontmegfogók

A SZEGO magyar mérnökök által kialakított, pontmegfogásos rendszer, mely tartalmazza azokat az üvegeket és szerelvényeket, amelyek keretszerkezet nélküli, könnyed, áttetsző üvegfelületek kialakításához szükségesek.

A rögzítőelemek az üvegtáblákat – egy közbenső tartószerelvény alkalmazásával – pontmegfogással erősítik a teherhordó szerkezethez. Ez táblánként négy vagy hat darab csavaros rögzítést jelent úgy, hogy a csavarok átnyúlnak a kifúrt üvegen és megtartják azt. Az üvegfelület összefüggő. hiszen a teherhordó szerkezet a homlokzat síkja mögött van és az üvegtáblák nincsenek keretbe fogva, mint a hagyományok homlokzati rendszereknél.

A közbenső tartószerelvény rendszerint egy távtartó András-keresztalakú csillag, amely elemeli az üvegtáblákat a tartószerkezettől. A terhelés az üveg és a rögzítő elem közötti érintkezési felületre összpontosul, ezért itt nagy feszültségek keletkeznek. Annak érdekében, hogy az üveg alkalmas legyen ezeknek feszültségeknek az elviselésére, edzett üveget használunk.

A SZEGO rendszerrel kialakított homlokzatok üvegtáblái függesztett üvegtáblák, vagyis az üvegek súlyát az üveg felső pontjait tartó üvegrögzítő elemek hordják, míg ettől az alsó rögzítéseket teljes mértékben mentesíteni kell.

ÜVEGEK

A SZEGO rendszerhez tetszés szerint alkalmazhatók egyrétegű üvegek, kétrétegű ragasztott üvegek speciális hőkezelésen (edzésen) esnek át, hogy mechanikai szilárdságuk megfeleljen az ilyen rendszereknél fellépő sajátos igénybevételeknek. A hőkezelés eredményeként az üvegek szilárdsági jellemzpi számottevően javulnak. Számszerű értékeiket és az edzett üvegek egyéb tulajdonságait az MSZ 21400 előírásai és az OROSHÁZAGLAS „Műszaki Feltételei” részletezik.

RÖGZÍTŐELEMEK

A rögzítőelemek nagy szilárdságú, rozsdamentes acélból készített csavarok és speciális alátétek, amelyek lehetővé teszik, hogy az üvegtáblák a szükséges mértékben elmozdulhassanak. A fém és az üveg közötti közvetlen érintkezést műanyag alátétek gátolják.

KÖZBENSŐ TARTÓSZERELVÉNYEK

A közbvenső tartószerelvények feladata kettős. Részben megtartják az üveget a teherhordó szerkezeten, részben lehetővé teszik az üvegtáblák elmozdulását. Az időjárás, a hőtágulás, vagy a teherhordó szerkezet mozgása közevtkeztében fellépő deformációkat ugyanis kompenzálni kell. A közbenső tartószerelvények kialakítása az építész ízlésétől függ, az előzőek betartása azonban döntő fontosságú.

Keressen minket bizalommal!